HAKKIMDA

1981 yılında Ankara’da doğan Levent Özkazanç ilk ve orta öğrenimini Arı Koleji’nde tamamlamıştır. Okul hayatı devam ederken bir yandan da Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde profesyonel olarak futbol hayatını sürdürmüştür. Mezun olduktan sonra müziğe olan ilgisini farketmiş ve bu alanda kariyer yapmaya karar verdiğinden futbol hayatını bırakmıştır.
Kendi organizasyonlarını düzenleyerek Dj liğe ilk adımını atmış, sonrasında kendini geliştirerek 1999 yılında Kuşadası’nda katıldığı Dj yarışmasında birinci olarak hayalini kurduğu profesyonel müzik yaşantısına başlamıştır. Takip eden yıllarda dünyaca tanınmış organizasyon şirketlerinden M2B’nin düzenlediği 15.000 kişilik Avusturya Üniversiteler Şenliği’ne konuk Dj olarak çağırılmıştır. Bunun yanı sıra birçok üniversite şenliği, mezuniyeti ve büyük işletmelerde kabindeki yerini almış sonrasında Sortie Club, Black Club, Medusa Club gibi büyük mekanlarda Resident Dj olarak alanında kariyer yapmıştır. Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık, Anadolu Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler olmak üzere 3 üniversite okumasına rağmen müzikten hiç kopmamış aksine prodüksiyon alanında kendini geliştirerek, 2007 yılında Radyo Vizyon Remix yarışmasında Push My Bass adlı çalışmasıyla birinci olmuştur. Bu birincilikten sonra prodüksiyona daha da önem vermiş ve remixlerinin kendi alanında müzik yapan yerli-yabancı bir çok ünlü Dj’in setlerinde yayınlanmasını sağlamıştır. Amerikan Büyük Elçiliği, Hilton, Çankaya Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Otoyol A.Ş. ve bunun gibi birçok kurumsal şirket etkinliklerinde düzenli olarak yer almaktadır.
OXODJ adıyla kurduğu ajans ve akademi de birçok Dj ve prodüktör yetiştirmekte olup, ajans kısmında ise Ankara’da 13 ün üzerinde mekanda müzik direktörlüğü yapmaktadır. Türkiye’nin en iyi yerel radyosu seçilmiş olan  Radyo Vizyon’da yarışma birinciliği aldığı günden beri, yani yaklaşık 11 yıldır her Cumartesi gecesi 23:00 – 24:00 arası House Music tarzında program yapmakta Türkiye çapında ise yaklaşık 2 yıldır Power FM de Dj Cast bölümünde düzenli olarak setleri yayınlanmaktadır. Bütün bu yoğun tempoya ragmen prodüksiyon çalışmalarına hızla devam eden  Levent Özkazanç, 2018 de Başak Gürcan ile birlikte Till I Come adlı bir albüm yapmış ve bu albüm klibi ile birlikte müzik piyasasındaki yerini almıştır. 21 yıldır ilk günkü heyecanla kariyer basamaklarını tırmanan Levent Özkazanç, sahne programları ve işlerinden arta kalan vakitlerde kendi stüdyosunda ekibi ile birlikte yeni albümünün çalışmalarına hazırlanmaktadır.

#LEVENTOZKAZANC

Instagram